Nedostatek testosteronu: jaké faktory mají vliv na snížení testosteronu

Obecně přijímané stereotypní, je to, že testosteron je hormon, převážně mužským, který je zodpovědný za sílu, růst vlasů a vůbec celé mužství. Jako většina stereotypů, že to není pravda. Tento hormon je velmi důležité v těle obou pohlaví a pomáhá regulovat mnoho procesů. Budeme se snažit přiblížit jeho činnost, jakou roli plní u mužů a žen a jaké jsou důsledky jeho nedostatku.

Co je testosteron a jaké důsledky má jeho nedostatek?

Ačkoli testosteron je hormon, který syntezowany, především ve varlatech, málo kdo si uvědomuje, že to je také produkován nadledvinek (u obou pohlaví), stejně jako ženské vaječníky. Regulace těchto výrobků se zabývá hormon, který je produkován hypofýzou.

Související Článek: Pilulky potence Viagra 100 mg: koupit bez lékařského předpisu v lékárně

Stereotyp o mužství není přišlo z ničeho nic, protože je to nejdůležitější mužský pohlavní hormon, je zodpovědný za celou řadu mužských pohlavních znaků (zejména v době puberty). Také tyto vlastnosti testosteronu se často používají jsou používány těla stavitelů. Takzvaný "teściu" jim poskytuje zvýšený růst svalové hmoty. Bohužel, tato praxe má své nežádoucí účinky, protože může narušit hormonální rovnováhu a mít vliv na pořadí, přirozenou produkci tohoto hormonu.

Nejen muži potřebují testosteronu. Ženám také je to velmi potřeba, protože díky němu špatně fungují vaječníky a dámy mají chuť na sex (správnou úroveň libida).

Jakým způsobem nedostatek testosteronu má vliv na organismus?

Deficit je tak důležitý hormon, kterým je testosteron nemůže předvídat nic dobrého. Příznaky zpočátku mohou zdát normální, ale pokud se budete dívat u sebe méně vlasů na těle, snížení libida, menší svalovou hmotu, nebo snížit jader, stojí za to vydat se na průzkum hladiny testosteronu. To jsou příznaky, které mohou signalizovat poplach na nízké úrovni tohoto hormonu a není třeba je ignorovat. Kromě toho, někteří muži, u které je zjištěn nedostatek testosteronu si stěžují na návaly horka, potíže s koncentrací pozornosti, a dokonce i (v jednotlivých případech) na změny nálady.

U žen je hlavním příznakem nedostatku testosteronu-to je, samozřejmě, oslabení libida. Pokud Vaše partnerka nemá chuť na milostné hry, to je docela možné, že jí není dostatek tohoto hormonu. V tomto případě stojí za to provést testy co nejdříve, protože zanedbání tohoto problému může dokonce vést k problémům s hnojením.

Stárnutí a pokles testosteronu

S přibývajícím věkem se hladina testosteronu u každého muže, samozřejmě, začne postupně klesat. Tento proces začíná většinou po 40 letech.

Související Článek: Původní lék Levitra je 10 nebo 20 mg: koupit bez lékařského předpisu v lékárně

Velmi mnoho zralých mužů, ve věku nad 60 let mají hormonální problémy, a to především z důvodu nedostatku testosteronu. V souvislosti s tím, že přibližně jednou za rok, se doporučuje pravidelné studium koncentrace androgenů.

Léčba nedostatku testosteronu

Hormonální poruchy-to je příliš důležitá otázka, aby ji vysadil v domácí medicíně. Proto se k léčbě nedostatku testosteronu se uplatňují farmakologické hormonální terapie, které jsou zaměřeny na chuť hormonální. Muži v období "przekwitu" musí se rozhodnout, na stálý příjem testosteronu v tabletách, který je efektivní a pohodlný pro váš rozpočet možnost. Také je třeba si uvědomit, o pravidelných analýzách krve, aby nedošlo, aby to přehánět s užívání léku, protože nadbytek může být stejně škodlivé jako nedostatek. Během celé terapie stojí za to provádět pod dohledem lékaře, který nejlépe regulovat dávkování do našich skutečných potřeb. Nesmíme také sami přerušit léčbu, protože efekt bude recidiva příznaků deficitu s pomstou, a my, protože chceme vyhnout.